+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Botoks

Günümüzde tüm dünyada en çok uygulanan estetik cerrahi girişim Botox® uygulamasıdır. Günümüzde Botox® adıyla piyasada bulunan ürünün etken maddesi “Botulinum Toxin–A” adı verilen bir bakteri toksinidir. Bu madde sinir ucundan kas dokusuna kimyasal uyarı iletimini engelleyerek kasın sinir uyarılarına yanıtsız kalmasını, yani kasılmamasını sağlamaktadır. Günümüzde profesyonel tıbbi kullanıma sunulmuş olan Botox®, bu etkiyi kullanıcının çok kontrollü ve sınırlı bir şekilde uygulamasına imkan vermektedir. Bu sayede kasın sadece istenen bölümü etkisizleştirilebilmektedir.

Botox®un tıbbi kullanımının popüler hale gelmesi kırışıklıklar üzerindeki dramatik etkisi ile olmuştur. Yüzdeki mimik kaslarının bir kısmının kasılmasının önlenmesi sayesinde üzerlerindeki cildin de kırışmasının engellendiği anlaşılmış, ve bu amaçla çok yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Bugün uygulama dozları ve noktalarındaki titiz çalışmalarla mimik hareketlerinde hiçbir kayba yol açmadan, yüzün doğal görüntüsünü bozmadan yüzeysel cilt kırışıklıklarını ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır. Fakat bunun başarılması yanlızca yüz anatomisini detaylı olarak bilen estetik-plastik cerrahi uzmanlarının elinde mümkündür. Gerekli bilgi ve donanıma sahip olmayan kişilerce yapılan enjeksiyonlar, ifadesiz yüz gibi ciddi problemlere yol açabilmektedir.

Botox® uygulamaları birkaç dakikada tamamlanan, ağrısız ve kolay işlemlerdir. Enjeksiyon sonrası 3-7 gün arası ortaya çıkan etki, kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık 6 ay süreyle kalıcı olmaktadır. Bu sürenin sonunda hasta yavaş yavaş eski haline döner. Bu süre boyunca hasta kırışıksız bir görüntüye kavuşmuş, ayrıca mevcut kırışıklıkların daha da derinleşerek o bölgeye yerleşmesi de geciktirilmiştir. Tekrarlayan uygulamalarda bu etki sayesinde yüz yaşlanması geciktirilebilmektedir.
Botox®’un tek kullanım alanı kırışıklıklar değildir. Aynı etken madde, ter bezleri üzerindeki sinirsel uyarıyı da ortadan kaldırdığından el, ayak, koltuk altı gibi bölgelerdeki terlemeyi yine aynı süreler boyunca ortadan kaldırmaktadır. Bu amaçla özellikle ilkbahar aylarında yapılan uygulamalarla hasta bütün bir yaz mevsimini rahat geçirebilmektedir.

 

Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 506 776 93 33
Online Randevu İçin Tıklayınız