+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Karın Germe (Abdominoplasti)

İlerleyen yaşla ve artan kilolarla hem kadın hem de erkek vücudunda yağ dağılımı değişmektedir. Bu değişimden ilk etkilenen bölge genelde karın ve göbek çevresi olur. Belirli bir kilodan sonra karın içi yağlanmaların da baskısıyla karın duvarında da kalıcı değişiklikler oluşur, ve bu durum deformiteyi daha da ağır hale getirir. Kadınlarda geçirilmiş gebeliklerin de etkisiyle karın cildinde geri dönüşsüz bir sarkma oluşur. Hızlı kilo alıp verme, bazı ilaçlar ve hormonal bozukluklar da bu tür karın deformitelerini kamçılamaktadır.

Karında tek problem cilt altı yağ doku fazlalığı olduğu zaman bu dokunun liposuction ile uzaklaştırılması mümkün olmaktadır, ancak karın duvarı bozuklukları ve cilt fazlası da bu duruma eklendiğinde bütün bu bozuklukların ayrı ayrı giderilmesi gündeme gelmektedir. İşte bu ancak “abdominoplasti” (karın germe) operasyonu ile mümkündür. Karın germe, karın duvarında “fazla” olarak bulunan yağ ve cilt dokusunun alınarak uzaklaştırılması ve kas tabakasındaki gevşekliklerin onarılarak karnın eski gerginliği ve düzlüğüne kavuşturulması işlemidir. Bu işlem genel anestezi altında gerçekleştirilen, yaklaşık 2-3 saat süren ve genelde 1 gün hastane yatışı gerektiren bir operasyondur. Abdominoplasti için karın cildinde “bikini insizyonu” adı verilen, iç çamaşırı ve mayo gibi kıyafetlerin altında gizlenen özel bir cilt kesisi yapılır. Bu kesinin uzunluğu karnın durumuna göre değişkenlik gösterir. Ameliyat sonrası iyileşme dönemi 7-10 gündür. Sonrasında hasta günlük aktivitelerine dönebilir.

Abdominoplasti, çoğu zaman uyluk veya kalçaya yönelik liposuction prosedürleri ile veya meme operasyonlarıyla kombine edilmekte ve hastanın sorunları tek seansta giderilebilmektedir. Karında sarkıklık şikayeti sınırlı olan hastalarda karın germe operasyonunun “mini” bir versiyonu da uygulanabilmektedir.


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 506 776 93 33
Online Randevu İçin Tıklayınız