+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Lazer Liposuction

Son yıllarda çok değişik alanlarda tıbbın hizmetinde olan lazer enerjisi, artık vücut biçimlendirme işlemlerinde de başrolü oynuyor. Lazer kaynağından açığa çıkan optik enerji ile klasik “liposuction” uygulamasının güç birliği sayesinde yağ dokusuna yönelik cerrahi işlemler çok daha kolay atlatılabiliyor. Peki nasıl oluyor, lazer nasıl bir etki yapıyor ve ne işe yarıyor?

Klasik liposuction uygulamasında cilt altındaki yağ dokusu bir kanül yardımı ile mekanik olarak parçalanır ve daha sonra bu parçalanmış yağ bir vakum sistemi ile dışarı alınır. Lazerli uygulamada ise aynı yağ dokusu kontrollü lazer enerjisi ile yakılarak parçalanmaktadır. Lazerin oluşturduğu anlık yüksek ısı darbeleri yağ hücrelerinin patlamasına ve yağ içeriğinin hücreler arası alana boşalmasına sebep olmakta, ancak kullanılan ışının özellikleri gereği yağ dokusu dışında hiçbir dokuya zarar vermemektedir. Dolayısıyla daha az travma ve kanama ile klasik liposuction işlemine göre çok daha az şişlik ve morluğa yol açmaktadır.

Lazer ile yağ dokusuna yönelik uygulamalar lazer “lipoliz” ve lazer “liposuction” olarak tanınmaktadır. Lazer “lipoliz” uygulamasında yağ dokusunun parçalanmasının ardından yağ o bölgede bırakılır ve vücut tarafından uzaklaştırılması beklenir. Lazer “liposuction”da ise parçalanan yağ bölgeden bir vakum sistemi ile klasik liposuctionda olduğu gibi dışarı çekilir. Ancak burada da parçalama işlemi optik enerjiyle yapıldığından doku hasarı klasik yönteme göre çok daha kontrollü olmaktadır.
Lazer liposuction yönteminde ısının oluşturduğu bir diğer yarar da cilt sıkılaşması sağlamasıdır. Cildin derin tabakalarına doğrudan etki ile bu bölgede yenilenmeyi tetikleyen lazer enerjisi, daha sıkı bir görüntü ortaya çıkmasını sağlar.

Lazer lipoliz uygulamaları uygulama kolaylığı açısından da klasik yönteme üstündür. Sınırlı bölgelerde lokal anestezi ile ağrısız ve yara izsiz bir şekilde bir saatten kısa bir sürede işlemi tamamlamak mümkündür. Hastane yatışı gerektirmediği gibi aynı gün hasta normal yaşantısına dönebilir. Daha geniş alan uygulamalarında veya başka operasyonlarla kombine uygulamalarda anestezi gerekebilmektedir. İşlem sonrası 2 hafta kadar korse kullanılması önerilmektedir. Uygulamanın mevsimsel faktörlerle ilgisi olmadığından yılın herhangi bir gününde yapılabilir.


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 506 776 93 33
Online Randevu İçin Tıklayınız