+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Meme Büyütme

İnsanlık tarihi boyunca adeta dişiliğin bir sembolü olarak kabul edilen meme dokusu, kadın vücudunun estetik bütünlüğü göz önüne alındığında en önemli tamamlayıcı unsurdur. Çeşitli genetik ve gelişimsel faktörler nedeniyle vücudun geri kalanına orantısız şekilde küçük, yahut yetersiz kalan meme boyutları kadın psikolojisini ve yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir.

Bugüne dek bu problem için çok çeşitli çözümler denenmiş, ancak bunların hiçbirisinin silikon protezlerle yapılan büyütme operasyonları kadar başarılı olmadığı net olarak anlaşılmıştır. Günümüzde kullanılan meme protezlerinin sağlık açısından güvenilirliği çok merkezli olarak yapılan çok sayıda bilimsel çalışma ile ispatlanmıştır. Meme büyütme operasyonları hasta memnuniyeti üst düzeyde olan girişimlerdir, çünkü hasta uyanır uyanmaz gözle görülür bir değişim hissetmektedir.

Meme protezi operasyonu öncesinde hastanın sağlık durumu,mevcut meme dokusu miktarı, genel vücut yapısı, ölçüleri ve kişinin beklentileri detaylı bir şekilde değerlendirilir. Oluşacak sonucun doğallığı açısından bu fiziksel değerlendirme çok büyük önem taşımaktadır. Amaç hastayı tatmin edecek büyüklükte, ancak yapay durmayan bir görüntü elde etmektir. Bu değerlendirme sonucunda hastaya koyulacak protezin biçimi, hacmi, yüzey özellikleri ve yerleştirileceği alan kararlaştırılarak hastaya açıklanır. İmzalı bir onam formu alınır ve hasta operasyona hazırlanır.

Operasyon uzman bir ekip tarafından yapıldığı taktirde hasta tarafından iyi tolore edilen, genelde 1-1.5 saat içerisinde tamamlanan bir işlemdir. Giriş yeri olarak genelde meme altı oluğu tercih edilmekle birlikte meme ucu halkasının çevresinden de girilebilmektedir. Her iki yerleşim de skarları çok iyi gizleyen bölgeler oldukları için tercih edilirler. Protezler meme dokusunun içerisine değil, meme dokusunun altındaki aralığa, veya onun da altındaki göğüs kasının (pektoral kas) altına yerleştirildiğinden, meme dokusuyla herhangi bir teması olmamaktadır. Bu nedenle meme dokusunun süt üretme ve emzirme gibi fonksiyonlarına hiçbir etkisi yoktur.

Operasyonun bitiminde hasta meme bölgesinde bandajlarla uyanmaktadır. Çoğu zaman gerekmemekle birlikte bazen hasta 1 gece hastanede kalabilmektedir. Ertesi sabah yapılan ilk kontrolün ardından hasta 3, 7 ve 10. günlerde tekrar kontrole çağırılır. Hasta 3. günden itibaren banyo dahil her türlü günlük aktivitesine rahatlıkla devam edebilir. Bu dönemde meme dokusu ameliyatta oluşan ödeme bağlı olarak normalden daha da büyük görünmektedir. Bu görünüm ödemin azalması ve meme dokusunun yeni yerine oturması ile yaklaşık 6 ayda doğal meme görünümüne dönüşür. Günümüzde kullanılan pürüzlü yüzeyli protezler sayesinde kapsül oluşumu en az düzeye inmiş ve de protezin yer değiştirmesi, sallanması gibi sorunlar da ortadan kalkmıştır.


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 506 776 93 33
Online Randevu İçin Tıklayınız