+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Meme Dikleştirme

İnsan vücudunun tüm yumuşak dokuları gibi meme dokusu da ilerleyen yaşa paralel olarak sarkmakta ve gevşemektedir. “Pitoz” adı verilen bu durum yapısal özelliklere bağlı olarak bazı kadınlarda erken yaşlarda da görülebilmektedir. Gebelik ve emzirme gibi meme hacmini kısa sürede çarpıcı olarak değiştiren olaylar bu süreçte etkili olmaktadır. Genellikle sorun meme cildinde, içerideki meme dokusu hacmine orantısız bir şekilde gevşeme ve sarkma olmasıdır. Mevcut meme volümü de içinde bulunduğu cilt kılıfı ile birlikte aşağıya doğru kayar. Bu tür göğüslerde meme ucu kompleksi de ince uzun bir form almış olan deforme memenin alt ucuna doğru, meme altı oluğunu geçecek şekilde yer değiştirir. Sonuçta ortaya çıkan görüntü, modern kadını mutsuz etmekte ve daha diri, dik ve biçimli göğüslerin arayışına itmektedir.

Bu sorun “mastopeksi” adı verilen bir cerrahi girişimle çözülmektedir. Mastopeksi operasyonu kabaca, yer değiştirmiş meme volümünün ve meme ucu kompleksinin olması gereken yere taşınması ve fazla cildin uzaklaştırılması işlemidir. Bu operasyonlar meme boyutunu büyütmeye veya küçültmeye yönelik işlemlerle kombine edilebilmekte, ve hastanın hem sarkma probleminden kurtarılması hem de dilediği boyutlarda göğüslere sahip olması sağlanabilmektedir.

Mastopeksi grubu operasyonlar basitten karmaşığa çok değişiklik gösterebileceğinden operasyon süresi, hastane yatışı gerekip gerekmediği, iyileşme sürecinin seyri gibi konularda genel bir bilgi vermek oldukça güçtür. Bu parametreler hastadan hastaya çok ciddi farklılıklar gösterir. Ancak hemen tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi, bu işlemden sonra da memenin son halini alması 1 yılı bulmaktadır.


Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 506 776 93 33
Online Randevu İçin Tıklayınız