+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Meme Küçültme

Normalin çok üzerindeki meme boyutları, bir kadının yaşam kalitesini pekçok yönden olumsuz etkilemektedir. Aşırı büyük göğüsler kadın vücudunu olduğundan iri ve kalın göstermektedir. Estetik görüntü bozukluğunun yanı sıra, bu fazla yükü yıllarca taşıyan omurgada oluşan deformiteler, boyun- omuz-sırt ağrıları, sıcak günlerde meme altı bölgesinde kaşıntı, hatta mantar enfeksiyonları gibi sağlık sorunları da aşırı iri göğüslerin getirdiği problemlerdir. Ayrıca büyük göğüs genel olarak genç yaşta sarkmaya daha meyillidir.

Büyük bir memeyi estetik olarak düzgün bir şekilde küçültmek, küçük bir memeyi büyütmeye göre daha karmaşık ve uzun süren bir işlemdir. Burada amaç, sarkmış ve aşırı büyük olan bir memeyi dik ve makul hacimde bir doku haline dönüştürmek, bunu da mümkün olan en az izi bırakarak ve en doğal formu vererek başarmaktır. Günümüzde meme küçültme işlemleri için çok çeşitli teknikler mevcuttur. Bu tekniklerden hangisinin seçileceği hastanın özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Çoğu vaka için kullanılan güncel yöntemlerde meme başı halkasının çevresinde ve meme başından meme altı oluğuna çizilen bir dikme boyunca iz kalmaktadır. Ancak bu izler ameliyattan sonra 1 yıl içerisinde giderek küçülmekte ve genellikle 1. yılın sonunda hastayı rahatsız etmeyen boyutlara gerilemektedir.

Meme küçültme ameliyatlarından sonra 1-2 gün hastane yatışı gerekebilmektedir. Ameliyattan sonra 5. günde yapılan kontrolün ardından hasta tüm günlük aktivitelerine döner. Artık iyileşme dönemi başlamıştır. Bu dönemin başlarında meme dokusu yapay bir şekilde çok dik görünür. Ancak zaman içerisinde yerçekimine bağlı olarak dokunun yer değiştirmesi tamamlandığında, göğüs doğal kıvrımlara ve forma kalıcı olarak kavuşur. Bu süre ortalama 1 yıl almaktadır.

 

Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 506 776 93 33
Online Randevu İçin Tıklayınız