+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Yaşlanan Yüz Estetiği

Doğanın belki de kabul edilmesi en zor gerçeklerinden biri olan yaşlanma, herkesin başına gelen kaçınılmaz bir süreçtir. Gençlik yıllarındaki güç ve becerilerle birlikte gençliğin görsel tazeliği de zaman içerisinde yerini daha yorgun, daha yıpranmış bir görüntüye bırakmaktadır. Görsel yaşlanma, her kişinin kendi yüz özelliklerine göre şekillenmekte ve bu soruna herkese faydalı olacak genel bir çözüm oluşturmak imkânsız hale gelmektedir. Bu durumda, her hasta ayrı ayrı ele alınmalı ve kişiye özel çözümleri içeren bir yol haritası ortaya çıkarılmalıdır. İşte bugün, modern estetik cerrahide yaşlanmaya bağlı değişiklikler bu yaklaşımla ele alınmaktadır.

Yüz anatomisinde yaşlılığa bağlı olarak oluşan değişiklikler temel olarak yumuşak doku dengelerinin değişimi sonucu bazı anatomik yapıların yer değiştirmesi ve kayması sonucu oluşur. Öte yandan cildin kendisinin yıllar boyunca maruz kaldığı güneş ışığı, kimyasal etkenler ve mimik hareketlerinin sonucunda matlaşma, lekelenme ve daha belirgin olmak üzere kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır. Bu belirtiler, kişinin kendisine has genetik ve çevresel özelliklerine bağlı olarak 20’li yaşların sonundan 40’lı yaşların ortalarına kadar herhangi bir zamanda başlayabilmekte ve yaştan bağımsız olarak farklı şiddetlerde kendini göstermektedir.

Yaşlanan yüze yönelik estetik girişimler, basit “dokunuş”lardan karmaşık operasyonlara kadar geniş bir yelpazede yer alırlar. Bu işlemlerin hangisi veya hangilerinin uygulanacağı, konu ile ilgili tek yetkili ağız olan plastik cerrahi uzmanlarıyla konuşulması gereken bir konudur. Kişinin yakınmaları ve hekimin önerilerinin birlikte tartışılmasıyla ortaya çıkarılacak bir plan üzerinde ortak bir karara varılır. Genel olarak botoks enjeksiyonları, dolgu işlemleri, göz kapağı operasyonları, face-lift (yüz germe) operasyonları , dudak biçimlendirme ve laser veya kimyasal peeling ile yüz gençleştirme işlemlerinin bir ya da birkaçı kullanılarak çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu işlemlere ait detaylar, ilgili başlıklar altında açıklanmıştır.

 
 

Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 506 776 93 33
Online Randevu İçin Tıklayınız