+90 212 2 800 800       +90 506 776 93 33
 

Yüz Germe

Yüzdeki yaşlanma belirtileri, belirli anatomik yapıların yıllar içinde yer değiştirmesi sonucu ortaya çıkar. Bu yer değiştirmenin iki ana sebebi vardır. Birinci sebep, ilerleyen yaşla birlikte yüzdeki yumuşak dokuların direncini kaybetmesi ve yapısal olarak zayıflamasıdır. İkinci sebep ise yerçekiminin zaten zayıflamış olan bu dokulara olan kümülatif etkisidir. Bu değişim yüzü oluşturan bütün estetik üniteleri (göz çevresi, alın, burun, boyun, yanaklar, ağız çevresi) etkiler. İnsan yüzünde zaten doğal olarak var olan bazı çizgiler de bu yer değiştirmenin bir sonucu olarak derinleşir. Buna yaşla ortaya çıkan cilt düzensizlikleri de eklenince yüzdeki “yaşlı” görünüm daha da belirginleşmektedir.

Günümüzde yaşlanan yüzdeki değişiklikler soruna spesifik bir yaklaşımla profesyonelce ele alınmaktadır. Modern yüz germe teknikleri yüzü “germeyi” değil, anatomik yapıların olması gereken yerlere taşınmasını amaçlar. Yüzün yumuşak doku çatısını oluşturan kas-kiriş tabakası cerrahi olarak düzeltilir ve oluşan gevşeklikler ortadan kaldırılır. Bu işlem çoğunlukla kulağın önünden başlayıp arkasına uzanan ve kulak konturları ile gizlenen özel bir cilt kesisi ile yapılır. Bu kesiden hem yanaklara hem de gıdı bölgesine ulaşmak mümkün olup bu bölgelerdeki gerekli işlemler rahatlıkla yapılabilmektedir.

Ameliyat sonrasında ilk 3-4 günde belirgin olan şişlik ve morluklar bundan sonra giderek azalmakta ve 7-8 günde büyük ölçüde kaybolmaktadır. Ancak ödemin tam olarak yok olması birkaç ayı bulabilir.

Yüz germe ameliyatı çoğu zaman tek başına uygulanmamaktadır. Göz kapağı estetiği, lazerle yüz gençleştirme, liposuction, botoks uygulamaları gibi tamamlayıcı işlemler hastanın ihtiyacına göre programa eklenerek, yüz bir bütün olarak ele alınmaktadır. Ancak püf noktası elbette doğal görüntüyü bozmadan hareket edebilmektir.

 

Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz:
Telefon: +90 212 2 800 800
Mobil: +90 506 776 93 33
Online Randevu İçin Tıklayınız